Darbnīca

Vienu no vecajām ēkām pārveidoju par darbnīcu, lai ir vieta, kur glabāt instrumentus un būvmateriālus, kā arī pašiverēties ap šmirģeli un līdzīgām vīriešu izklaidēm. Par darbnīcu pārtapa ~25 m² maza kūts, kas 90-tajos gados tika speciāli uzbūvēta un izmantota nūtriju audzēšanai.

Ēka bija celta no skaidbetona un kopumā sliktā stāvoklī – jumts iebrucis ar visu  zāģu skaidu siltinājumu, sienas ar nūtriju izgrauztiem caurumiem, klona grīda vietām ielūzusi.

darbnica-veca
Vecā nūtriju kūts

Jumts

Veco jumta konstrukciju pilnībā novācu un nokurināju. Uzbūvēju jaunu jumta konstrukciju ar jumta segumu identisku kā mājai – valcēts skārds.

darbnica-jauns-jumts
Jaunais darbnīcas jumts

Grīda

Izlauztos klona grīdas caurumus vienkārši aizlēju ar betonu. Varbūt kaut kad nākotnē uznāks iedvesma ieliet ideāli taisnu betona grīdu.

Fasāde

Lai darbnīca izskatītos labāk, nolēmu uzlikt vertikālu koka ventilējamu fasādi, iedvesmojoties no Ģimenes mājas.

Horizontālais latojums – līstes no laminēta (mitrumiztruīga) finiera. Augšējā kants ar slīpumu, lai notek ūdens. Abas kantis apkrāsotas ar eļļas krāsu.

Vertikālie fasādes dēļi – collīgie (2,5 cm) dēļi 15 cm platumā. Sprauga ventilācijai ~1 cm.

Fasādi nokrāsoju ar pelēku impregnantu.

Ūdens noteka

Mācība turpmāk – jumta notekas vienmēr uzlikt kopā ar jumta segumu.

Iesākumā cerēju šādam nelielam jumtam iztikt bez notekas – ūdens notecēs uz zemes, tur būs uzbērti oļi un līdz ar to uz sienas nekas daudz nešļakstīsies. Šļakstījās gan..

Ar notekas likšanu  kārtīgi nočakarējos – sākot no notekas modeļa atrašanas (pietiekami īsi āķi, lai var pieskrūvēt pie spāru galiem) līdz teknes līmeņošanai un konstrukcijas salīmēšanai. No šīm “izklaidēm” varēju izvairīties, ja nebūtu pie jumta likšanas mēģinājis ietaupīt eiriķus.

darbnica-udens-noteka.jpg
Ūdens noteka

Durvis un vīnogu audzēšana

No tiem pašiem fasādes dēļiem uzskrūvēju arī jaunas durvis. Pie durvīm – betonēts slieksnis, lai vieglāk tikt iekšā gan pašam, gan kādus smagumus ienest.

Pie darbnīcas (bijušās kūtiņas) jau daudzus gadus auga vīnoga, kuru gribēju saglabāt. No armatūras stieņu pārpalikumiem pie sienas tika uzmetināts režģis vīnogai.

Pelēks un melns

Gala rezultāts – dažādi pelēkā toņi (jumts, logs, fasāde) ar melniem metāla elementiem durvīs un melnu metāla karkasu vīnogulājiem.

darbnica-kopskats

Advertisements

4 domas par “Darbnīca

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.