Ūdens spice

Vecās grodu akas ūdenī bija mikrobioloģiskais piesārņojums, tāpēc nolēmu aku likt mierā un ierīkot ūdens spici.

Ūdensvada tranšeja

Ūdens no tā ieguves vietas ir jāaizvada līdz vannas istabai, tāpēc pirms spices ierīkošanas divatā ar čomu rakām tranšeju.

Darbu nedaudz atviegloja, ka zem grīdas bija vecās apkures caurules – grīdas lāgas vajadzīgajās vietā jau bija pārzāģētas. Lauzām vaļā grīdas dēļus, fleksējām ārā vecās caurules un rakām.

Rakšanas process bija īpaši neērts, jo šaurajā tranšejā bija sarežģīti stāvēt un izgrozīties. Nočakarējāmies kārtīgi.

Spices ierīkošana

Spici ierīkoju tuvu pamatiem, lai nebūtu jārok gara tranšeja pa sētu. Ar tranšejas rakšanu biju pietiekami izbesījies jau mājas iekšpusē.

Pēc zemes slāņu izpētes tik secināts, ka visoptimālāk spici ir ierīkot 6 m dziļumā ar 2 m garu filtru (4 m caurule + 2 m filtrs). Dziļāk sākas smiltis ar māla putekļu piejaukumu, kas spices filtru štopētu ciet.

zemes-slanu-izpetes-urbums
Zemes slāņu izpētes urbums

Sūkni izvietoju siltināmā grodā ārpus mājas. Iekštelpās vietas pietiktu, taču būtu lieka skaņa (it īpaši nepatīkami, kad naktī kāds aiziet uz tualeti un sūknis sāk rūkt).

Tranšejā no spices līdz ūdens piegādes vietai ievietoju gan ūdens cauruli, gan gofru ar elektrības vadu sūknim.

spices-urbums
Spices urbums un tranšeja ūdensvada ieejai zem mājas
siltinats-stiklaskriedras-grods
Stiklašķiedras grods
spices-grods-ar-hidroforu
Grods ar hidroforu
spices-grods-vaks-ciet
Groda vāks un hidrants

Lai sētā varētu ērti tikt pie ūdens, spicei pievienoju arī hidrantu.

hidrants
Hidrants darbībā

Hidranta ieziemošanai paredzēti 2 atsevišķi ventiļi – ar vienu aizver ūdens pievadu hidrantam, pa otru  iztecina ūdeni no caurules posma līdz hidrantam.

hidranta-ieziemosanas-ventili.jpg
Hidranta ieziemošanas ventiļi

Nākamie soļi būs sadalīt jauno ūdens padevi pa māju. Šobrīd mājas ūdens apgādes sistēmas ir veidota uz pašteci – rezervuārā bēniņos sapumpē ūdeni no akas un tecina pa caurulēm lejā.

Advertisements

12 domas par “Ūdens spice

 1. Manu 5 centu vērtais komantārs:
  Nezinu, vai dzīvosi/izmantosi ūdeni ziemas sezonā, bet ja nē, tad ūdens izlaišanas ventilim būs maza jēga, jo sūknī joprojām paliks ūdens, kas tur sasals un saplēsīs sūkni. Lai arī siltināts, bet tas ar laiku sasals tāpat.
  Pavasarī ir vērts padomāt par gruntūdeņu līmeni, jo var gadīties, ka pavsarī viss sūknis būs ūdenī, kas sūksies cauri zemei.
  Ja māja pašlaik ir pašteces rēžīmā, tad nomainīt uz spiediena sistēmu. Spiedkatls vismaz uz 50L.
  Un lai sistēma būtu droša, tad jāliek elektroniski regulējamo spiediena slēdzi un papildus releju uz sūkni, lai neapdeg kontakti.

  Like

  • Jā, ziemas sezonā ūdeni izmantošu.
   Respektīvi – ja ūdeni “nekustina”, tas ,Tavuprāt, sūknī sasalst?

   Par pavasari un gruntsūdeni – ceru, ka tā nebūs, jo māja ir nedaudz kalniņā + 7 m attālumā ir vecā grodu aka, kas daļu gruntsūdeņus savāc. Dzīvosim, redzēsim. Ja tā būs, tad būs jādomā kāds drenāžas risinājums.

   Like

   • Ja ūdeni nekustina, tas ziemā noteikti sasals, lai cik biezs būtu siltinājums. Pat Tavā gadījumā tā varētu būt laimes spēle (sasals vai nē), ja kādā aukstā weekendā sūknis kādu periodu tomēr netiek izmantots.
    Draugam vasaras mājā šadi sūknis arī beidzās – bija novietots mājas pagrabā, bija izladis visu līdz sūkņa ieejas caurulei (kas vienlaga ir augstāk nekā, lai varētu to iztecināt sausu, un ūdens tur vienalga palika). Pavasarī sūknis bija saplēsts. Un domāju, ka mājas pagrabam siltuma inerce ir stipri lielāka nekā Tavai sūkņa akai (lai arī siltinātai).
    Ziema nav tālu – eksperimenta nolūkos kādu lēto ķīniešu termometru tur var ievietot, lai varētu pasekot, cik strauji tur krīt temperatūra.

    Publicējis 1 person

   • Par termomentru laba ideja – paldies.
    Ja redzēšu, ka temperatūra pietuvojas bīstami zemai, varēšu iespraust rozetē kvēlspuldzi, lai piesilda gaisu.

    Like

 2. Labdien, kas bija spices urbēji? kāda firma, vai privātie speciālisti? Man ir identiska problēma ar 4 grodu dziļas akas lietusūdeņiem, pēc stiprāka lietus aka ir pilna līdz malām un ūdens duļķains, analīzes neesmu nodevis, bet ir skaidrs, ka iekšā tek virszemes un gruntsūdeņi. domāju par spici, bet negribētos uzrauties uz pašpārliecinātiem neprašām. Vēl ir problēma, ka māja ir Piebalgā, ir dzirdēts, ka šajā reģionā spices nedarbojās.. to gribētu noskaidrot ..Ja bija labi speciālisti varbūt variet padalīties ar kontaktiem. Paldies

  Like

 3. Sveiks,

  Kā pagāja ziema sūknim šajā grodā? Bija kādas papildus modifikācijas/sildīšanas metodes – jeb tā arī viss palika? Vai bija kādas problēmas ar sūkni, vai ūdens sasalšanu? Ļoti noderētu tava pieredze, jo pašlaik svārstos starp sūkņa novietošanu siltinātā/nopakotā grodā, vai tomēr novietošanu mājiņā ~20m^2 ar 24h/7 apsildi.

  Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.